Szkolenie SEP online – jak się zapisać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kursy online cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro można brać w nich udział siedząc w zaciszu domowym i popijając kawę. Jest to niewątpliwie spora oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na dojechanie na miejsce szkolenia oraz na powrót. Jak zatem zapisać się na szkolenie SEP online i czym ono właściwie jest?

Czym są uprawnienia elektryczne SEP?

Najprościej mówiąc, jest to grupa uprawnień elektroenergetycznych (np. uprawnienia G1 SEP), których posiadanie jest konieczne do tego, aby podjąć pracę przy urządzeniach elektrycznych. Certyfikaty, które te kwalifikacje potwierdzają, są wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (stąd skrót SEP). Do czego potrzebne są takie uprawnienia? Bez nich nie można na przykład dokonywać montażu oraz demontażu urządzeń elektrycznych a także ich konserwacji. Można zatem stwierdzić, że szkolenie SEP jest niezbędnym elementem potrzebnym do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie.

Jak wyglądają kursy SEP online?

Rozwiązanie to z pewnością ma kilka przekonywujących plusów. Jednym z nich jest niewątpliwie możliwość zrobienia kursu w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do Internetu i trochę wolnego czasu, na przykład podczas jazdy autobusem. Jeśli chodzi o zakres tematyczny takich szkoleń, nie różnią się one od tych prowadzonych stacjonarnie. W obu przypadkach zajęcia podzielone są na część teoretyczną oraz praktyczną a całość kończy się specjalistycznym egzaminem SEP. Po jego zdaniu uczestnik otrzymuje niezbędne uprawnienia i może rozpocząć pracę jako elektryk.

Jak zapisać się na szkolenie SEP online?

Od razu zapewniamy, że nie jest to proces skomplikowany i z pewnością zajmie dosłownie kilka chwil. Pierwszym krokiem jest wybór platformy, na której chcemy odbyć szkolenie SEP. Na rynku dostępnych jest sporo tego rodzaju miejsc, więc można łatwo znaleźć coś, co nas przekona. Następnie wybieramy, jakie uprawnienia chcemy uzyskać: G1, G2 czy G3. Zapisujemy się na kurs przez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej lub kontaktujemy się mailowo z wybraną przez nas firmą. Druga opcja jest z pewnością wygodniejsza dla tych, którzy chcą jeszcze zadać jakieś pytania bądź upewnić się, że wybrali odpowiedni do swoich oczekiwań kurs. Po opłaceniu szkolenia każdy kursant otrzymuje dostęp do platformy, na której znajdują się wszystkie niezbędne materiały. Po przejściu wszystkich lekcji istnieje możliwość sprawdzenia umiejętności w teście online. Kolejny krok to egzamin, po którego zdaniu zyskujemy certyfikat SEP.