Oto najpopularniejsze style aranżacji wnętrz

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Style aranżacji wnętrz mogą być bardzo zróżnicowane. Inne będą w nich meble, dodatki a nawet kolorystyka. Poniżej przedstawiamy opis czterech najpopularniejszych z nich.

Style aranżacji wnętrz – zestawienie

Styl industrialny

Jest to wystrój, który przypomina surowe wnętrze fabrycznego magazynu czy hali produkcyjnej. Jeśli szukasz prostoty rozwiązań, będzie to wręcz idealny wybór. Na pierwszy rzut oka rzucają się tu ogromne, niewydzielone ściankami działowymi przestrzenie oraz duże przejrzyste okna. Nieodłącznymi elementami są wystające ze ścian kable, zwisające z sufitu żarówki, elementy nagich cegieł czy pozostałości tynku na ścianach. Jeśli będziesz chciał skorzystać z tego rozwiązania, będziesz miał do wyboru loft lub soft loft. Różnica tkwi w budynku źródłowym – loft to przerobiona na budynek mieszkalny hala fabryczna. Soft loft natomiast to po prostu mieszkanie zaprojektowane na styl industrialny i wystawione na sprzedaż przez dewelopera.

Styl rustykalny

Wnętrze w tym stylu przypomina wiejską chatę z ubiegłego stulecia. Starodawne, drewniane meble, belki u sufitu oraz detale: makatki, ręcznie szydełkowane obrusiki i serwetki – wszystko to charakteryzuje tak zaaranżowane wnętrza. Jest to również swoisty hołd złożony naturze –  w salonie rustykalnym powinien znaleźć się wazon wypełniony polnymi kwiatami, a w kuchni miejsce na domowy mini ogródek z ziołami – bazylią czy miętą. Jeśli wchodząc do domu, chciałbyś poczuć urok wiejskiej sielanki, będzie to idealny wybór dla Ciebie.

Styl skandynawski

Jeśli jesteś miłośnikiem elegancji i prostoty w jednym – właśnie tego rozwiązania szukasz. Element charakterystyczny stylu to jego kolorystyka – stonowana, w odcieniach bieli, szarości czy beżu. W połączeniu z naturalnymi rozwiązaniami – drewnianymi meblami czy lnianymi tkaninami – otrzymujemy zrównoważoną całość. Pomieszczeniom w stylu skandynawskim uroku doda latarenka czy przygaszone światło lampionu.

Styl klasyczny

Definicją tej aranżacji jest wyważenie i elegancja. Jego kolorystyka skupia się na ciepłych odcieniach beżu. Jeśli szukasz połączenia wyrafinowania i finezji, będzie to idealny wybór dla Ciebie. Dopasowane, stylizowane meble są poukładane najczęściej symetrycznie. Elementy wzornictwa pojawiają się również na elementach dopełniających wystrój – firankach, zasłonach, obrusach. Jest to ponadczasowe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie bogaty wystrój oraz elegancję.

Wszystkie wymienione style aranżacji wnętrz mają swoje elementy charakterystyczne. Wybierając wystrój Twojego mieszkania, musisz zdecydować, co cenisz najbardziej: elegancję, nowoczesność, przytulność czy może prostotę.