Obrazy impresjonistyczne – dekoracja nie tylko dla znawców sztuki

Kolorowy akcent dekoracyjny jest w stanie zmienić wystrój w znacznie większym stopniu, niż się wydaje. Doskonałym przykładem jest wielkoformatowy obraz. Impresjonizm to kierunek w malarstwie, który odznacza się efektowną paletą kolorystyczną, dlatego jeśli postawimy na wzór w tym stylu, aranżacyjny sukces mam gwarantowany!

Skąd pomysł na to, by zdecydować się akurat na takie rozwiązanie? Zapytaliśmy eksperta od aranżacji wnętrz z Myloview.pl, w jaki sposób szybko i efektownie ożywić stonowany wystrój. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że przyciągający oko obraz to znakomita opcja:

Kolory to jeden z najważniejszych elementów w wystroju wnętrz. Jeśli więc zastanawiamy się, co zrobić, by odmienić stylizację, wówczas sięgnijmy po tętniącą kolorami ozdobę. Jaką? Moja propozycja to malarski obraz. Impresjonizm spodoba się nie tylko miłośnikom i znawcom sztuki. Także tym wszystkim, którzy cenią oryginalne rozwiązania i pogodne aranżacje. Bogactwo wzorów – martwe natury, pejzaże czy portrety – sprawia, że znajdziemy wariant doskonały nie tylko do salonu czy sypialni, ale nawet do biura, restauracji czy hotelu. 

Zobaczmy więc, jak szybko odświeżyć wygląd wnętrza za pomocą przyciągającego wzrok obrazu!

Malarska kompozycja, która nigdy nie wyjdzie z mody

Sztuka jest czymś ponadczasowym. Dzieła, które powstały kilkadziesiąt lat temu, nie przestają być popularne tylko dlatego, że minęło kilka dekad. Niezmiennie cieszą nasze oczy, a my oglądamy je w muzeach lub wieszamy na ścianach ich reprodukcje. Właśnie dlatego, jeśli zależy nam na takiej dekoracji mieszkania, która będzie uniwersalna, prezentując się świetnie i teraz, i za kilka lat, wybierzmy kompozycje inspirowane malarstwem – na przykład impresjonizmem. Jest to propozycja, która sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach. 

Pełne ekspresji płótno może pojawić się w minimalistycznej, industrialnej, eklektycznej czy urządzonej w stylu retro aranżacji. Istnieją bowiem dwa sposoby na dobieranie ściennych dekoracji. Obraz może stworzyć harmonijną całość z otoczeniem, w jakim się znajdzie, bądź stać się akcentem kontrastującym z całym wystrojem. Oba rozwiązania są równie dobre, choć skrajnie różne. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Kolorowy akcent odmieni dotychczasowe wnętrze 

Obrazy impresjonistyczne do salonu to znakomity sposób na to, by nadać przestrzeni nowego charakteru. Wybierzmy taką kompozycję, która tętni najprzeróżniejszymi barwami, i zawieśmy ją w najbardziej reprezentacyjnym miejscu – nad kanapą, konsolą lub jadalnianym stołem. A co z doborem kolorów? Oto, co powiedział nam specjalista:

Świetne rezultaty zyskamy, gdy kolory na płótnie znajdą swoje odzwierciedlenie w przestrzeni pokoju. Co mam na myśli? Jeśli na obrazie jest zieleń, zawieśmy na oknach zielone zasłony lub połóżmy na podłodze dywan w takiej tonacji. Jeśli jest to błękit, znajdźmy ozdobne poduszki na sofę lub obrus na stół. W ten sposób aranżacja będzie się bardzo efektownie prezentować i od razu będzie widać, że jest przemyślana.  

Co równie istotne, nie musimy decydować się tylko na jedno płótno. Możemy wybrać dwie lub trzy kompozycje z tym samym motywem dekoracyjnym – na przykład pejzażem lub martwą naturą – i stworzyć efektowny dyptyk bądź tryptyk. 

Nastrojowy krajobraz, który przyciąga wzrok  

Przyroda to jeden z najlepszych motywów dekoracyjnych, na jaki możemy się zdecydować. Malownicze przedstawienie pozwoli nam się cieszyć nastrojowym widokiem bez względu na to, gdzie mieszkamy lub co znajduje się za naszymi oknami. By taki widok miał na nas jak najlepszy wpływ – kojący i uspokajający – zawieśmy płótno w najbardziej widocznym miejscu. W przypadku salonu niech będzie to ściana naprzeciwko kanapy lub fotela, w którym siedzimy, a w sypialni ściana naprzeciwko łóżka. W ten sposób będziemy się mogli delektować widokiem, relaksując po ciężkim dniu. A jaki pejzaż wybrać?

W tym przypadku kierujmy się przede wszystkim naszymi upodobaniami. Wybierzmy krajobraz, który jest nam najbliższy, z którym wiążą się miłe wspomnienia lub taki, gdzie najlepiej się nam odpoczywa. Może to być morskie wybrzeże, górskie szczyty lub leśna pagórki.     

Impresjonizm: rozwiązanie nie tylko do domowego zacisza 

Właśnie dlatego, że impresjonistyczne obrazy są tak kolorowe i energetyczne, nadają się idealnie do dekorowania nie tylko domowego zacisza. Mocne i wyraziste kolory będą się znakomicie prezentować w przestronnych wnętrzach restauracji, lokali usługowych czy hoteli. Nastrojowy pejzaż, pełen ekspresji wizerunek miasta, a może apetyczna kompozycja z owocami? Wielkoformatowe płótno oprawione w drewnianą ramę nada aranżacji szyku i elegancji, sprawiając jednocześnie, że duży metraż stanie się bardziej przytulny. 

Impresjonizm od razu przyciąga wzrok – nie można przejść obok niego obojętnie właśnie za sprawą wibrujących kolorów. Jeśli więc do tej pory przestrzeń nie odznaczała się niczym charakterystycznym, warto zacząć metamorfozę od inspirowanego sztuką obrazu, który odmieni każde pomieszczenie. – powiedział nam ekspert. 

Oryginalna dekoracja to błyskawiczny przepis na zmianę aranżacji. Malarskie kompozycje w stylu impresjonistycznym to krok w znakomitym kierunku, gdy szukamy sposobu na wyrazisty wystrój. Zainspirujmy się pomysłami eksperta z Myloview.pl i wybierzmy idealną dla siebie kompozycję.