Mieszkanie w stylu loft – jak zaaranżować mieszkanie w stylu industrialnym?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dla każdego miłośnika nowoczesnej aranżacji wnętrz styl industrialny jest spełnieniem marzeń. Duże, dobrze oświetlone przestrzenie, wysokie sufity i charakterystyczny klimat – wszystko to charakteryzuje mieszkanie w stylu loft.

Mieszkania w stylu loft to obecnie propozycja deweloperów. Ich wnętrze zaprojektowane jest tak, by jak najwierniej oddawało charakter post fabrycznej hali czy magazynu. Będzie to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą podążać za nowym trendem w aranżacji wnętrz, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygód oferowanych przez nowoczesne budownictwo.

Jak zaaranżować mieszkanie w stylu loft?

Jeśli jesteś już posiadaczem własnego lokum i chcesz je zaaranżować w stylu industrialnym, może wiązać się to z jego generalnym remontem. Na brak wysokiego sufitu nic się nie poradzi; jednakże możesz stworzyć inny element wyróżniający ten styl: przestrzeń. Pomoże w tym wyburzenie ścianek działowych oddzielających poszczególne pomieszczenia i wstawienie dużych, przejrzystych okien.

Styl postindustrialny niskim kosztem – czy to możliwe?

Jeśli nie chcesz przeznaczyć większej ilości gotówki na dostosowanie swoich czterech ścian do stylu loft, wystarczy zakup stylizowanych mebli oraz dbałość o detale. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które pozwolą Ci zaaranżować własne mieszkanie w ten sposób.

  • Ściany radzimy przemalować na biało lub szaro. W niektórych miejscach warto zaznaczyć też fragmenty z imitacją surowych cegieł, czy zostawić ślady tynku.
  • Usunąć należy firanki z okien – mieszkanie będzie jaśniejsze, wydawać się też będzie nieco większe niż w rzeczywistości.
  • Charakteru dodadzą też zwisające gdzieniegdzie kable czy wystające metalowe elementy konstrukcji, np. podwieszeń pod sufit.
  • Na suficie zamiast ozdobnej lampy na kablach niech zawisną same żarówki.
  • W każdym pomieszczeniu postarajmy się o szczegóły, np. salonie postawić należy prostą, szklaną ławę z przezroczystym blatem.
  • Rolę sofy niech przejmą ławki z drewnianych palet (oczywiście pokryte poduszkami).
  • W korytarzu zamiast drewnianej szafki na buty postawmy metalową, a stojący wieszak rodem z PRLu będzie uzupełniał kompozycję.

Mieszkanie w stylu loft charakteryzuje stonowana kolorystyka: panuje biel lub szarość przeplatana gdzieniegdzie czernią czy czerwienią cegieł. Dostosowanie naszego lokum do tego stylu może być niekiedy kosztowne. Jeśli zaś nie stać nas na generalny remont – aby cieszyć się nowoczesnym wystrojem, wystarczy dobrać po prostu odpowiednie meble i klimatyczne, charakterystyczne detale.