Koszt budowy domu – zobacz ile zapłacisz firmie budowlanej

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trudno określić końcową kwotę, którą będziemy musieli wydać na budowę domu. Ale istnieje wiele czynników z których możemy oszacować koszt takiej budowy. Zobacz, ile trzeba zapłacić firmie budowlanej.

Koszt budowy domu jednorodzinnego zależy od jego powierzchni liczby kondygnacji, rodzaju zastosowanych materiałów czy ilości kondygnacji, a także w jakim regionie polski będzie stawiany budynek. Trudno jest więc określić jedną kwotę, która będzie nam potrzebna do budowy. Jedynym rozwiązaniem, aby mniej więcej wiedzieć ile to wyniesie jest stworzenie kosztorysu.

Ile kosztuje budowa domu?

Biorąc pod uwagę koszty budowy domów w przeciągu kilku ostatnich lat jest około 4 tysiące złotych za 1m2. Cenna jednak może się różnić w zależności w którym rejonie kraju chcemy postawić nasz dom. W Warszawie ta cena znacznie przekroczy 4 000 złotych, natomiast najtaniej wyjdzie nam zbudować budynek w:

  • województwie Świętokrzyskim
  • województwie Podlaskim

Nie można zapomnieć również o działce pod nasz dom. Budynek potrzebuje miejsca na którym zostanie wybudowany. Średnia cena, którą możemy wziąć pod uwagę to 80 złotych za metr kwadratowy. Podsumowując budowa domu może wynieść Cię nawet 700 tys. złotych. za dom o powierzchni 150m2. Istnieją jednak tańsze alternatywny, które możesz wybrać. Możesz kupić gotowy budynek już od 3500 do 5500 zł/m2 bądź wybrać budynek w stanie deweloperskim który kosztuje 3000 – 4500 zł/m2, a więc dom o powierzchni 150m2 może dostać już za 450 tysięcy złotych.

Koszt budowy domu – jak go obniżyć?

Nie buduje się już domu systemem gospodarczym czyli własnymi rękami a inwestuje w profesjonalne firmy budowlane, którym zleca się kolejne etapy powstawania budynku. To tak jakbyśmy sami byli deweloperami – system kontraktowy. Wybieraj proste rozwiązania, sprawdzone technologię przez wykonawców, a wtedy koszt za wykonanie pracy nie będzie wygórowany. Przecież mury z betonu komórkowego czy pustaków ceramicznych wzniesie każdy budowlaniec, tak samo jest ze ścianami dwuwarstwowymi, które są o połowę tańsze od innych rozwiązań, a są tak samo ciepłe. Wybierając powszechnie znaną technologię unikniemy błędów przy wykonywaniu, a więc zminimalizujemy koszty wypadkowe.