Kominek ekologiczny – jak wybrać biokominek?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Biokominki w ostatnich lata zyskały zainteresowanie nie tylko ze względu na wygląd, ale również za ich cechy użytkowe. Aby być w stu procentach zadowolonym z takiego rozwiązania grzewczego warto wybrać taki kominek ekologiczny, który będzie odpowiadał naszym preferencjom. Dlatego podpowiadamy z jakich rodzai kominka może skorzystać.

Kominek ekologiczny inaczej biokominek – czym jest?

To specjalny typ kominka, który jest zasilany biopaliwem czyli tak zwanym etanolem. Jego wielkość i konstrukcja odpowiada za różne funkcje, które spełnia. Najmniejszy kominek ekologiczny jest używany tylko w celach dekoracyjnych, natomiast większe pełnią funkcję dopełnienia ogrzewania danego miejsca. Dlaczego to tylko system dodatkowy? Ponieważ cena etanolu nie pozwala traktować tego jako główną opcję ogrzewania.

Kominek ekologiczny i jego korzyści

Jak już wcześniej zostało wspomniane biokominek można potraktować jako urządzenie typowo dekoracyjne bądź jako źródło ciepła. Dużą zaletą kominka ekologiczna jest to, że nie musi mieć on systemu wentylacyjnego, dzięki czemu dość często jest stosowany jako dogrzanie pomieszczenia wiosną bądź w chłodne letnie wieczory. Poza tym, jeśli kominek zostanie dobrze dobrany i odpowiednio ustawiony, może okazać się świetnym dodatkowym światłem w pokoju. Nada to wnętrzu przyjemną atmosferę. Biokominek nie zostawia śladów popiołu, a więc nie wymaga kłopotliwego czyszczenia. Co ważne pod czas spalania biopaliwa zamiast dymu pojawia się para wodna, która zawiera bardzo małą ilość dwutlenku węgla.

Jeśli jesteś na etapie wybierania ekologicznego kominka to oto lista, która pomoże Ci wybrać odpowiedni z wielu ofert sklepowych.

Biokominek wolnostojący

Ten typ kominka ekologicznego jest najbardziej funkcjonalną opcją wyboru. Można postawić je tak na prawdę w każdym miejscu swojego domu. Dlatego jeśli zamierzasz w najbliższym czasie zmienić wystrój wnętrza nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpasować go do nowej aranżacji. Oprócz kominków normalnej wielkości, możemy dostać również, takie, które można ustawić stole czy małej półce.Niestety to nie jest forma na typowe ogrzanie pomieszczenia bo nie generują zbyt dużego ciepła, ale mogą tworzyć przyjemny nastrój i lekko doświetlać pokój.

Biokominek do zabudowy

To rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kominek w wersji tradycyjnej. W takim rodzaju komora paleniska zostaje ukryta w niszy wykończona dekoracyjną opaska.

Biokominek na zamówienie

Jeśli żadna proponowana opcja na rynku nie jest w twoim guście, zawsze możesz zwrócić się do producenta i zlecić wykonanie kominka, który może znajdować się w każdym meblu, który sobie wymyślisz.