Jak zapakować rzeczy do przeprowadzki?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czeka Cię przeprowadzka? I nie wiesz jak zorganizować całe pakowanie swoich rzeczy, aby było to sprawne i bezpieczne? Zobacz, jak zapakować rzeczy do przeprowadzki czytając ten artykuł.

Wskazówki – jak spakować się podczas wyprowadzki?

Przeprowadzka to chaotyczny czas, który może sprawić kłopot nie jednemu człowiekowi. Warto, więc znać kilka cenny wskazówek dotyczących jak poprawnie się zapakować, aby wszystko poszło gładko. Znajdziesz je poniżej.

Odpowiednie kartony

W pierwszej kolejności warto przygotować sobie odpowiednie kartony do których spakujesz większość swoich rzeczy. Ważne, żeby kartony były nowe, niezniszczone i najlepiej pięciowarstwowe. Unikaj kartonów zawilgoconych, ponieważ w żaden sposób nie zabezpieczą one rzeczy, które znajdą się w środku. Przygotuj sobie, także styropian bądź folie bąbelkową, papier i taśmę klejąca.

Posegreguj

Łatwiejsze pakowanie to takie, w którym postawimy na posegregowanie konkretnych rzeczy czyli osobno szklanki, talerze, garnki, książki, elektronikę itd. W kartonie niech znajdą się rzeczy jednego rodzaju.

Pakowanie rzeczy

Najlepiej zacząć pakować rzeczy, które są wykonane z trwalszego materiały na przykład akcesoria kuchenne metalowe. Takie przedmioty nie trzeba niczym zabezpieczać. Jedynie co można zrobić to dno kartonu wyłożyć papierem. Następnie przychodzi czas na przedmioty z plastiku. Te możesz owijać w folię bąbelkową lub mniejsze rzeczy wkładać do większych, aby były one bezpieczne. Na końcu zostaw sobie szklane przedmioty, które należy bardzo dokładnie zabezpieczyć. Talerze naprzemiennie przekładaj gazetami, szklanki najlepiej umieścić w pudełku z przegródkami, by nie miały możliwości zmiany miejsca podczas transportu. Pamiętaj, aby nie kłaść niczego na zafoliowanym szkle!

O tym zawsze musisz pamiętać podczas przeprowadzi

  1. Zawsze zaklej dokładnie spód każdego kartonu bądź pudełka.
  2. Jeśli przenosisz kartony to nigdy nie trzymaj ich za boczne ścianki szczególnie, gdy rzeczy w środku są ciężkie. Karton łap za spód.
  3. Każdy karton opisz, aby wiedzieć co się w nim znajduję. Ułatwi to zapakowanie kartonów do samochodu i uniknie się wpadki postawienia pudełka z ciężkimi rzeczami na te kruche i łatwe do zniszczenia.
  4. Kartony z zawartością szklaną oznakuj napisem ” SZKŁO, UWAGA.”
  5. Zaplanuj załadunek czyli najpierw zapakuj pudła z odpornymi rzeczami, a na sam koniec te cenniejsze i delikatniejsze.