in

Jak pozbyć się mrówek w mieszkaniu?

Nadejście lata to nie tylko ciepło słonecznych dni, to także przebudzenie się do życia roślin, a co za tym idzie, większości owadów. Poszukiwanie jedzenia sprawia, że czasami pojawiają się one w domostwach ludzi. Podpowiadamy, jak pozbyć się mrówek w mieszkaniu.

Jak pozbyć się mrówek w mieszkaniu?

Kiedy zauważysz mrówki w mieszkaniu, nie wpadaj w panikę. Na początku należy zlokalizować obierane przez owady trasy oraz oszacować pory poszukiwania pożywienia. Jeśli się to uda, możliwe będzie odkrycie lokalizacji gniazda. Należy pamiętać, że nie wystarczy zasypanie jednego wejścia – do wewnątrz prowadzi wiele dróg, a robotnice po prostu je odkopią, bądź zrobią obok nowe.

Domowe sposoby na walkę z mrówkami

1. Rozsypanie świeżych listków pomidora, lawendy czy innych aromatycznych ziół na drogi, po których chodzą mrówki.

2. Na zlokalizowane gniazdo pomogą opryski z soku cytryny czy octu: substancje te źle działają na mrówki. Można spróbować zalać je także gorącą wodą.

3. Na owady sypać można sól, proszek do pieczenia czy pieprz.

4. Zastosowanie rozwiązań chemicznych (trutki, preparaty mrówkobójcze w sprayu) – rozsypane trutki uważane są przez owady za jedzenie, dlatego zabierane są do gniazda.

Zastosowanie ultradźwięków

Czasami utarte od wieków metody nie zdają egzaminu. Rozsypane zioła, czy przyprawy mrówki po prostu omijają. a nawet po rozsypaniu odpowiednich preparatów – uparcie wracają na to samo miejsce. W walce z nimi warto więc zastanowić się nad zastosowaniem elektronicznych urządzeń -owady odstraszyć mogą również ultradźwięki.

Urządzenia te emitują specjalne fale, które oddziałują na mrówki, komary i muchy.  Są przy tym w zupełności nieszkodliwe dla człowieka oraz okolicznych zwierząt. Poza tym:

  • po podłączeniu do prądu nie zakłócają pracy innych urządzeń
  • mają dosyć duży zasięg działania (do 300 m2)
  • nie zawierają żadnych substancji niebezpiecznych ani środków chemicznych
  • efekty widać już po upływie kilku dni
  • koszt ich zakupu wynosi około 100 zł

Niewielki nakład pieniężny, w porównaniu z wysokimi korzyściami płynącymi z zastosowania tych urządzeń, decyduje o rosnącej popularności tego rozwiązania.

Należy pamiętać, że najważniejsze będą działania prewencyjne. Mrówki, jak i inne owady poszukują źródeł pożywienia. Jeśli odkryją, że w Twojej kuchni znajdą resztki owoców czy posiłków, będą ją regularnie odwiedzać. Jeśli członkowie Twojej rodziny będą uważać na to, gdzie zostawiają jedzenie, problem ten nie będzie istniał. Nie będziesz musiał się zastanawiać, jak się pozbyć mrówek w mieszkaniu: po prostu ich tam nie zaprosicie.

mieszkanie-w-stylu-loft-jak-zaaranzowac-mieszkanie-w-stylu-industrialnym

Mieszkanie w stylu loft – jak zaaranżować mieszkanie w stylu industrialnym?

jak-sie-pozbyc-moli-w-mieszkaniu

Jak pozbyć się moli w mieszkaniu?