Architekt wnętrz – czym kierować się przy jego wyborze?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności, które z pewnością należą do najmniej przyjemnej części kupna mieszkania, czas na zaaranżowanie wnętrz. Mamy okazję przenieść nasze wizje o wymarzonych przestrzeniach do rzeczywistości. Styl, meble i inne dodatki staramy się wybierać z największą uważnością, tak by wszystko prezentowało się wręcz idealnie. Jednak, skupiając się na estetyce wnętrza często zdarza nam się zapomnieć o drugiej istotnej funkcji jaką powinny one pełnić. A jest nią komfort codziennego życia.

Możemy go osiągnąć jedynie wtedy, gdy zastosujemy odpowiednie rozwiązania dopasowane pod nasz indywidualny styl życia. Każdy z nas będzie przejawiał odmienne  potrzeby, ponieważ zupełnie inaczej spędzamy czas w domu. Z uwagi na to, mamy niemałe zadanie polegające na połączeniu estetyki i funkcjonalności, które finalnie dadzą nam zachwycające przestrzenie. Dobrze zaplanowana aranżacja mieszkania będzie służyć nam długie lata. Warto, aby to doświadczony architekt wnętrz przejął od nas pałeczkę i stworzył jedyny w swoim rodzaju projekt.

Kim jest architekt wnętrz?

Na samym początku dobrze jest nakreślić jaki jest właściwe zakres obowiązków architekta wnętrz. Z pewnością mieliśmy okazję parę razy w życiu oglądać programy telewizyjne, w których dokonywano całkowitej metamorfozy mieszkań czy domów. W ciągu tygodnia wnętrza zmieniały się nie do poznania. Projektant w swojej roli najczęściej pośpieszał ekipę remontową, a dodatkowo pomagał im w wykonaniu prostych czynności. To, co mogliśmy obserwować na samym końcu, tuż przed powrotem rodziny, to umieszczanie przez architekta drobnych akcentów czy dodatków. Jak możemy się domyślać, jego praca w rzeczywistości wygląda nieco inaczej. Większą część swojego dnia pracy spędza on przed komputerem, gdzie w specjalnym programie tworzy projekty. Bierze pod uwagę zarówno techniczną cześć aranżacji, jak i ta kreatywną. Nadzoruje pracę ekipy remontowej, a także przegląda oferty sklepów wnętrzarskich, by nieustannie być na bieżąco. Urządzenie przestrzeni wymaga dużej dawki wiedzy, która umożliwia mu tworzenie nowoczesnych i dopasowanych do domowników przestrzeni.

Czym kierować się przy wyborze?

Wybór architekta, choć mogłoby wydawać się najprostszym zadaniem, wcale takim nie jest. Powinniśmy kierować się kilkoma aspektami, tak by współpraca była dla nas zadowalająca. Po znalezieniu kilku interesujących nas projektantów, pierwsze co powinniśmy zrobić to zorientować się jaki jest czas oczekiwania oraz termin realizacji. I oprócz samego architekta, musimy wziąć tu również pod uwagę wykonawców, którzy to co w programie komputerowym będą wykonywać w rzeczywistości. Nastawmy się na to, że będziemy musieli poczekać w kolejce, natomiast weźmy w tym wszystkim pod uwagę nasze wymagania. Druga ważna rzecz to styl w jakim chcemy wykończyć nasze nowe mieszkanie warszawa. Każdy z architektów preferuje inną estetyką, dlatego warto sprawdzić jego dotychczasowe projekty czy to na stronie internetowej, czy prosząc go o przesłanie przykładowych prac. Kolejny aspekt to cena. Analizując swoje możliwości, powinniśmy wykonać dokładny research i znaleźć takiego architekta, który nie będzie dla nas zbyt drogi, a jednocześnie jakość projektu na tym nie ucierpi.

Stacjonarnie czy online?

W dzisiejszym świecie dostęp do Internetu jest właściwie niczym nieograniczony. Szczególnie w przeciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowaliśmy, że tak naprawdę jest on wystarczający do załatwienia spraw, które wcześniej wymagały od nas chociażby stania w długiej kolejce do urzędu. Rozwój technologiczny nie ominął również architektów wnętrz. I choć mogłoby wydawać się, że z uwagi na charakter pracy powinien on w pierwszej kolejności obejrzeć mieszkanie osobiście, tak naprawdę nie jest to wcale takie niezbędne. Z tego powodu, współpraca za pośrednictwem sieci nabiera coraz szybszego tempa. Jedyne co należy zrobić to przekazać odpowiednie wymiary i inne dane, o które z pewnością Cię zapyta. Stanowi to sporą oszczędność czasu zarówno dla Ciebie, jak i projektanta. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie, aby nowe mieszkanie warszawa obyło się bez tradycyjnych metod, oczywiście również możesz skorzystać ze współpracy stacjonarnej.