Aranżacja kuchni z salonem – 10 pomysłów

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Aranżacja kuchni z salonem może przebiegać na wiele sposobów. Wszystko zależeć będzie od wielkości pomieszczenia, jego oświetlenia czy stylu, w jakim chcemy je urządzić. Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować salon z aneksem w Twoim domu, z pomocą przyjdzie niniejszy artykuł.

Aranżacja kuchni z salonem – na co warto zwrócić uwagę?

  • Nowoczesny salon z aneksem powiększa optycznie pomieszczenie.
  • Zarówno pokój dzienny, jak i kuchnia powinny stanowić jedną całość stylistyczną oraz kolorystyczną.
  • Polecamy nowoczesne meble oraz pastelowe stonowane kolory, które następnie skontrastować można z mocnym kolorem obicia kanapy czy krzeseł przy stole kuchennym.
  • Podłoga również musi być jednością – polecamy drewniane panele czy jasne płytki.

10 pomysłów na salon z aneksem

1. Warto pamiętać, że jedno pomieszczenie od drugiego musi być wyraźnie oddzielone, mimo iż składać się mają na jednolitą całość. Rozwiązaniem więc będzie tzw. wyspa kuchenna.

2. Meblościanka w pokoju dziennym może być jednością kolorystyczną z szafkami zabudowy kuchennej. Jeśli całość utrzymasz w kolorystyce beżu czy bieli, ważne jest, aby pozostałe meble w salonie oraz akcenty kuchenne były do tego kontrastem. Tan zabieg nada charakter i urok obu pomieszczeniom.

3. Salon od części kuchennej może zostać oddzielony dużym, drewnianym stołem.

4. Nie musisz korzystać z wyspy, aby oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego. Po prostu wybierz ustawienie mebli kuchennych w kształcie litery U.

5. Jeśli w Twoim salonie jest wnęka – można ją zagospodarować na małą kuchnię.

6. Pamiętaj, że kuchnia to nadal miejsce do przyrządzania posiłku. Warto więc wyposażyć ją w duży blat. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że osoba, która gotuje może, nie przerywając pracy, ciągle uczestniczyć w rozmowie toczącej się w salonie.

7. Koniecznie zaopatrz się w płytę grzewczą. Wszelkie urządzenia elektryczne – lodówka, mikrofalówka czy zmywarka – muszą znajdować się w zabudowie.

8. Kuchnia może zostać zlokalizowana przy oknie. Salon zaś w głębszej części pomieszczenia.

9. Charakteru i uroku dodać mogą charakterystyczne akcenty w kuchni, np. jedna ściana z cegieł.

10. Jeśli chcemy wyraźnie oddzielić przestrzeń pomiędzy dwoma pomieszczeniami, warto wybrać asymetryczne meble, które będą je widocznie oddzielać.

Aranżacja kuchni z salonem jest nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem stosowanym w coraz większej ilości mieszkań. Ma ono wiele zalet. Aneks z pokojem dziennym można urządzić na wiele sposobów. Jedynym czynnikiem ograniczającym będzie nasza fantazja i ilość pieniędzy jaką chcemy na to przeznaczyć.