Zafunduj sobie luksus – najlepsze dodatki w stylu glamour

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dodatki w stylu glamour: dla jednych luksus czy przepych, dla innych gruba przesada. Wszechobecny blask kryształów, przepych, złoto, czerwone dywany… w kilku słowach ciężko oddać charakter tej aranżacji. Jedno jest pewne, przyciąga ona wzrok, intryguje gości oraz zachęca do komentarzy.

Styl glamour, czyli luksus we własnym domu

Jest to styl na pewno nie dla każdego. Często kojarzy się po prostu z kiczem i jest źle komentowany. Nie należy jednak przejmować się nieprzychylnymi opiniami „hejterów”. Jeśli chcesz otaczać się wszechobecnym przepychem, a aksamity, atłasy i czerwone dywany są dla Ciebie wyznacznikiem bogactwa – będzie to coś dla Ciebie.

Styl glamour – dodatki, które musisz mieć

Wystrój wnętrz ma świadczyć o luksusie i wyrafinowaniu. Nie zapominajmy jednak o elementach kontrastowych: w kolorystyce czy zestawieniu ze sobą na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie mebli (np. mały kawowy stolik z dużym starodawnym fotelem).

Jeśli chciałbyś zaaranżować swoje mieszkanie właśnie w tym stylu, pamiętaj o zakupie:

  • barokowych lub stylizowanych na tę epokę rococo mebli (targi staroci czy sklepy z antykami będą służyły pomocą)
  • kryształowych, wiszących żyrandoli,
  • czerwonych, atłasowych zasłon,
  • pozłacanych kandelabrów czy świeczników;
  • okrągłych, wiszących luster z ozdobnymi ramami,
  • lampek nocnych z abażurem,
  • srebrnych sztućców,
  • porcelanowej zastawy stołowej,
  • kredensu z przeszkleniem, gdzie będzie można zrobić wystawkę z bibelotów czy porcelanowych figurek,
  • kryształowych wazonów, kieliszków, mis,

Dodatki w stylu glamour mają nadać mieszkaniu blask. Stąd nie wahaj się z eksperymentowaniem z błyszczącymi tkaninami (zasłony, narzuty na łóżko), a także z dekoracjami z kryształków, które pięknie będą odbijać światło słoneczne. Nie obawiaj się zaznaczyć złotych czy srebrnych akcentów na niektórych elementach mebli (np. obramowaniu luster, ramie łóżka, froncie szafy, czy regału).

Pamiętaj także o kolorystyce – czerwieni, czy różu pomieszanej z beżem oraz jasnymi barwami. Jeśli chcesz w swoim własnym mieszkaniu poczuć się jak w bajce, aranżacja mieszkania w ten sposób jest właśnie dla Ciebie.

Za oryginały większości z wyżej wymienionych propozycji będziemy musieli dużo zapłacić. Pozłacane ramy do łózek czy srebrne sztućce nie należą raczej do rzeczy tanich. Dla wszystkich, którzy chcą urządzić mieszkanie w taki sposób i nie chcą na to przeznaczyć tak dużej ilości pieniędzy, też mamy rozwiązanie. Polecamy skorzystanie z replik, czy farb imitujących złoty kolor – nikt z odwiedzających, nie będzie się przecież zastanawiał, czy dany mebel to oryginał z XVII wieku.