Styl glamour – jak urządzić mieszkanie w takim stylu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Styl glamour dość często kojarzy się z przepychem i mocnym blaskiem elementów wykonanych na wzór ze złota bądź diamentów. Zastanawiasz jak urządzić takie mieszkanie dobierając stylowe meble i dodatki, aby uzyskać taki efekt? Oto na co trzeba zwrócić uwagę.

Mieszkanie w kolorach glamour

Styl glamour przede wszystkim łączymy z kolorystyką w której zazwyczaj dominują odcienie fioletu i różu. Ale nie jest to sztywna ramka, w tej stylistyce możesz postawić na wyraziste i nasycone kolory takie jak np. bordo czy granat. Jeśli jednak nie jesteś fanem ciemnych kolorów, a różowy do Ciebie nie przemawia pomyśl o  rozwiązaniu w którym biel, będzie podstawowym kolorem, a przełamiesz ją szarością czy beżem. Pamiętaj, że styl glamour wbrew pozorom nie stawia na przesyt złota czy jaskrawych kolorów. Glamour to przede wszystkim elegancja z nutą szaleństwa.

Styl glamour we wnętrzu

W takim stylu gra dużą rolę blask. Co to znaczy? W takich pomieszczeniach stawia się na wiele elementów o świetlistych powierzchniach. Możesz użyć zdecydowanie metali takich jak:

  • stal
  • miedź
  • złoto i srebro
  • szkło i kryształy

Jak również wybierać błyszczące tkaniny jak aksamit, welur czy atłas. Pamiętaj, że w tym stylu raczej matowe powierzchnie powinny pojawiać się bardzo rzadko. W twoim salonie w stylu glamour nie powinno zabraknąć pikowanej sofy, jak również leżanki, które często widać na starych filmach. Do wybranej kanapy należy wybrać stolik najlepiej ze szklanym blatem i metalową ramą. I nie zapominaj o wielkich drapowanych zasłonach, żyrandolu, wazonów i dużej ilości obrazków w ramkach.

Glamour jako uporządkowany styl

Choć glamour na pierwszy rzut oka może wydawać się chaotycznym pomysłem na urządzenie mieszkania to zdecydowanie tak nie jest. Ten styl lubi nie tylko uporządkowanie, ale również symetrię. Dlatego wybieraj czyste, gładkie powierzchnie, a każdy detal powinien być starannie dobrany. Kontrasty to też rzecz o której nie możemy zapomnieć. Powierzchnie z blaskiem powinny sąsiadować z matowymi, a meble w stylu barokowym z minimalistycznymi. Glamour uwielbia wszystkie meble w stylu dawnych lat, tak jak wyżej wspomniane leżanki, ale również toaletki z wielkim lustrami po środku czy piękne barki na alkohol.