in ,

Podłoga drewniana – przeczytaj, zanim wybierzesz do mieszkania

Wybierając drewnianą podłogę nie można kierować się tylko wyglądem. Dlaczego? Ponieważ podłoga to jedna z najbardziej intensywnie użytkowanych elementów każdego budynku. O czym powinniśmy wiedzieć wybierając naszą podłogę? O tym dowie się czytając poniższy tekst.

Podłoga drewniana zdecydowanie nadaje pomieszczeniu nie tylko charakteru, ale dba o całą estetykę mieszkania. Jednak warto pamiętać nie tylko o urodzie drewna, ale również to czy dana podłoga będzie odporna na ścieranie i zarysowania.Choć stawiamy na piękne wykończenie, trzeba wziąć pod uwagę praktyczną stronę. Lepiej mieć podłogę, która będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Na co zwrócić uwagę przed zakupem naszego parkietu?

Podłoga drewniana – wybierz odpowiedni materiał

Na rynku istnieje wiele gatunków drewna możemy wybierać między szlachetnym dębem, jesionem czy nietuzinkowym orzechem laskowym. A może jednak wolisz egzotyczne rozwiązanie? Możesz wybrać jatobe albo merbau, które będą intrygować swoim ciekawym wyglądem już od samego wejścia. Jeśli wiesz, że podłoga drewniana będzie intensywnie użytkowana np. przez bawiące się dzieci warto postawić na trwałe drewno, które nie straci swojego blasku przez wieloletnią eksploatacje. Wielu specjalistów potwierdza, że dąb to zdecydowanie najtrwalszy materiał, który sam w sobie kojarzy się z długowiecznością. Dąb to elastyczne rozwiązanie, ponieważ łączy się z każdym stylem wnętrza, a swoją kolorystką nadaje ciepła pomieszczeniu.

Zwróć uwagę na warstwę wierzchnią

Aby nasza podłoga cieszyła nas długimi latami najlepiej sięgać po rozwiązania warstwowe. Grubsze warstwy drewna możemy co jakiś czas cyklinować, dzięki czemu zachowamy nie tylko pięknu wygląd podłogi, ale również jej trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne będzie większa. Podłoga drewniana powinna mieć co najmniej od 3,2 mm do 3,6 mm.

Podłoga drewniana – im więcej nierówności tym lepiej

Przez wiele lat unikano nierówności i sęków w drewnianych podłogach, aby uzyskać nienaganny wygląd wnętrza. To już przeszłość! W dzisiejsze trendy wpisuje się naturalny wygląd drewna. Szczotkowane drewno podbija klasyczne i industrialne wnętrza, nadając im spektakularnego wyglądu. Każdy gatunek drewna posiada w sobie unikalne pręgi, nieregularne barwy, które tworzą ciekawe aranżacje.

Jeśli chcesz zainstalować w swoim mieszkaniu ogrzewanie podłogowe, musisz wiedzieć, że nie każdy gatunek drewna nadaję się na takie ogrzewanie. Dlatego zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcesz użyć tej metody grzewczej.

Aby utrzymać podłogę drewnianą w dobrej kondycji raz w miesiącu trzeba ją pielęgnować specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji drewna.

Projektowanie wnętrz - jak stworzyć modne mieszkanie?

Projektowanie wnętrz – jak stworzyć modne mieszkanie?

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia?

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia?