Meble z palet – wykorzystaj drewniane skrzynki we wnętrzu

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Od kilku sezonów recykling drewnianych skrzynek i palet dominuje w aranżacji wnętrza. Można je wykorzystywać jako stoliki do kawy czy nawet regały na książki. Nadają pomieszczeniom oryginalnego wyglądu, którego nie otrzymamy zakupując meble ze sklepów meblarskich. Zobacz, jak możesz przeistoczyć swoje wnętrze za pomocą drewnianych skrzynek.

Meble z palet – półka

Jeśli w twojej kuchni brakuje Ci miejsca na małe rzeczy albo potrzebujesz dodatkowej półki w swoim salonie na zdjęcia to świetnym sposobem będzie wykorzystanie drewnianej palety. Zawieszamy ją pionowo na ścianie i mocujemy za pomocą trzech elementów. Które będą tworzyć jej dolną podstawę, a ich kierunek pomocowania będzie skierowany do środka pomieszczenia. Meble z palet a dokładnie półka to idealne rozwiązanie, które odznacza się prostotą. Dlaczego? Ponieważ konstrukcję palety nie musi być zmieniania, a jedynym zabiegiem, który możemy wykonać to pomalowanie jej na kolor jaki będziemy chcieli.

Regał w wykonaniu skrzynek

Meble z palet i skrzynek można wykorzystać w różny sposób. Jednym z nich jest regał na książki, który potrzebuje tylko kilku starych skrzynek. Na samym początku trzeba skompletować około 6 skrzynek i jeśli są one używane najpierw oczyścić, dokładnie przeszlifować i zmieść pył. Kolejnym etapem jeśli nie naturalny kolor drewna nie pasuje do wnętrza jest pomalowanie skrzynek na dowolny kolor. Po wyschnięciu skrzynki musimy poustawiać jedną na drugą. W taki sposób stworzymy piętrowy regał, który musi zostać umocowany w kilku miejscach do ściany.

Meble z palet – kolorowe półki w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy nie powinien wyglądać jak surowe salonowe wnętrze, dlatego świetnym pomysłem będzie wykorzystanie drewnianych skrzynek. Najlepiej jeśli będą one zamieszczone na ścianie w lekkim nie ładzie. Skrzynki montujemy dnem do ściany, aby wnętrze było dostępne dla rożnego rodzaju ozdób czy książek. Kolor drewnianej skrzynki zależy od wyobraźni i przewodni motyw w pokoju dziecięcym.

Oryginalne pufy

Meble z palet bądź skrzynki wcale nie muszą być tylko regałami albo półkami. Można z nich stworzyć oryginalne siedzisko. Do takiego rozwiązania najlepiej sprawdzą się długie skrzynki, które nie będą zbyt głębokie. Taką skrzynkę przewracamy do góry nogami i wystarczy zamontować na niej poduszkę bądź można wykonać siedzisko z użyciem materiały obiciowego i gąbki tapicerskiej.