Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Niniejszy artykuł pod tytułem Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Przedsionek, hall, sień – wszystko co musisz wiedzieć o wiatrołapie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jest to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Pozwala połączyć dwa pomieszczenia w jedno, nadaje się więc idealnie szczególnie do mniejszych mieszkań. Rosnąca popularność sprawiła, że obecnie istnieje wiele rozwiązań i wskazówek mówiących o tym, jak urządzić salon z aneksem kuchennym.

Salon z aneksem kuchenny – plusy

Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, m.in. będzie to:

  • funkcjonalność – jest to połączenie kilku funkcji: miejsca do wypoczynku i relaksu oraz przyrządzania i spożywania posiłków;
  • wygoda – chcąc napić się wody czy soku, nie trzeba wychodzić z salonu, przerywając tym samym rozmowę czy seans filmowy;
  • optycznie powiększona powierzchnia mieszkania.

Oprócz tego takie rozwiązanie sprzyja nawiązywaniu więzi rodzinnych – podczas gotowania można uczestniczyć w rozmowach toczących się w salonie. Daje także okazję przy wypiekach czy obiedzie do poproszenia o pomoc dzieci. Tym samym proste czynności zamienisz w okazję do zabawy. Sprawdzi się również w sytuacji, kiedy młoda mama musi mieć na oku maleństwo. W trakcie przyrządzania posiłku może bez przeszkód obserwować jego poczynania w salonie.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Jeśli chcesz poprawnie skorzystać z wyżej wymienionego rozwiązania, pamiętaj o kilku zasadach.

1. Odpowiednio dobierz meble kuchenne.

Wystrój typowej kuchni nie będzie pasował do wnętrz salonu. Wyposażenie kuchni musi być jednością kolorystyczną i stylistyczną z przylegającym obok miejscem. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań, zapomnij o wiszących półkach. Polecamy nowoczesne szafki kuchenne z rozsuwanymi drzwiami, otwierane od góry czy na przycisk.

2. Zadbaj o odpowiednie wykończenie podłogi.

W kuchni najlepiej wykorzystać tradycyjne rozwiązania – parkiet, drewno czy panele je imitujące. Mają one duże walory estetyczne oraz sprawiają, że kuchnia wydaje się miejscem ciepłym i przyjaznym.

3. Sprzęty kuchenne powinny być w zabudowie.

Kuchenka, lodówka, mikrofalówka czy zmywarka powinny być jednością z pozostałymi szafkami kuchennymi. Niewprawne oko gości nie powinno rozróżnić miejsca przeznaczonego na sprzęt elektroniczny od zwykłej półki.

4. Pamiętaj o wykończeniu.

Najbardziej rzucającym elementem w kuchni jest blat. Warto więc zainwestować w rozwiązanie z kamienia, drewna czy imitacji marmuru.

5. Wybierz element oddzielający oba pomieszczenia.

Tu polecamy skorzystanie z najpopularniejszego rozwiązania, jakim będzie wyspa. Jest to klasyczne, stylowe rozwiązanie.

Zastanawiając się, jak urządzić salon z aneksem kuchennym, pamiętaj o jednej rzeczy. Jest to miejsce do przygotowywania posiłku. Jeśli zaprojektujesz ją z wieloma gadżetami, a zapomnisz o jej podstawowej funkcji, codzienne gotowanie nie będzie należało do rzeczy najprzyjemniejszych. Warto więc postarać się o dużą lodówkę, czy długi blat przy kuchence – wyspa niech spełnia przede wszystkim walory estetyczne.